Brytyjczycy likwidują testy dla zaszczepionych podróżnych

0
422
fot. The Conversation
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjczycy znoszą obowiązek testowania na koronawirusa dla zaszczepionych podróżnych. Po przybyciu do Zjednoczonego Królestwa nie będzie trzeba wykonać testu antygenowego. “Obowiązek ten znika 11 lutego” – poinformował brytyjski minister transportu Grant Shapps.

Obecnie jeszcze przed wylotem trzeba wykupić test u prywatnych firm zatwierdzonych przez brytyjski rząd. Tak będzie jeszcze przez niespełna trzy tygodnie. “To oznacza, że po całych miesiącach testów przed wylotem i po przybyciu, miesiącach kwarantann i dodatkowych wydatków, zaszczepieni w pełni podróżni będą musieli zrobić tylko jedną rzecz: zweryfikować swój status za pomocą formularza lokalizacyjnego” – powiedział Grant Shapps.

Minister podkreślił, że “na razie” definicja pełnego zaszczepienia to dwie dawki. Z rządu płyną sygnały, że to może się zmienić, a wkrótce liczyć się będą tylko trzy zastrzyki.

Londyn poluzuje też zasady dla niezaszczepionych. Minister ogłosił, że zniknie obowiązek kwarantanny po dotarciu na Wyspy i wykonania testu PCR w ósmym dniu po przybyciu. Niezaszczepieni nadal będą musieli przetestować się przed wylotem, a także po przybyciu do Królestwa, najpóźniej w drugim dniu pobytu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!