Francja: oburzenie po wulgarnych słowach prezydenta E.Macrona o osobach niezaszczepionych

0
780
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We Francji oburzenie mediów i klasy politycznej wywołały słowa prezydenta Emmanuela Macrona o osobach niezaszczepionych. W wywiadzie dla dziennika “Le Parisien” francuski przywódca użył pod ich adresem wulgarnego sformułowania. Zapowiedział też, że zamierza utrudniać im życie poprzez ograniczanie dostępu do przestrzeni publicznej.

Kontrowersyjny wywiad z prezydentem Francji ukazał się we wtorek wieczorem. Emmanuel Macron użył w nim wulgarnego słowa odnosząc się do osób niezaszczepionych, dodając, że są one “nieodpowiedzialne” i “niszczą jedność narodu”. “Osoba nieodpowiedzialna nie może być obywatelem” – stwierdził Emmanuel Macron.

“Oburzające”, “szokujące”, “niegodne” – tak wypowiedź prezydenta skomentowali politycy centroprawicy i skrajnej lewicy, a także narodowcy. Słowa Emmanuela Macrona wywołały burzę w Zgromadzeniu Narodowym, gdzie przerwano debatę nad ustawą o paszportach szczepionkowych. Opozycja domagała się też wyjaśnień od premiera Jean’a Castexa, który ostatecznie nie wystąpił w parlamencie.

Większość francuskich mediów uznała wypowiedź prezydenta za “pogardliwą”. Komentatorzy podkreślają, że Emmanuel Macron popełnił poważny błąd polityczny na trzy miesiące przed wyborami prezydenckimi, w których będzie prawdopodobnie ubiegał się o reelekcję.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!