Czeski rząd uruchomi „brutalną” kampanię zachęcającą do szczepień

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Czeski rząd uruchomi w przyszłym tygodniu nową kampanię mającą zachęcać do szczepienia się przeciwko COVID-19. Będzie ona inspirowana zdjęciami umieszczanymi na paczkach papierosów, które przedstawiają między innymi umierających w szpitalach.
Kolejna kampania przekonująca do szczepienia się przeciwko COVID-19 będzie prowadzona głównie w mediach społecznościowych. Premier Czech Andrej Babisz nazwał ją „brutalną” i „realistyczną”. „Będzie to brutalna kampania inspirowana zdjęciami z paczek papierosów. Prowadziliśmy już różne pozytywne kampanie, ale ludzie muszą też wiedzieć, że COVID jest zagrożeniem dla życia” – powiedział czeski premier.

Dotąd w Czechach zaszczepiło się ponad 57 procent populacji. Zainteresowanie szczepieniami w ostatnich tygodniach wzrosło w związku z ograniczeniem dostępu do bezpłatnych prewencyjnych testów i zaostrzeniem restrykcji sanitarnych.

Czeskie ministerstwo zdrowia podało dziś, że w ciągu doby odnotowano ponad 9200 nowych zakażeń koronawirusem. W szpitalach jest ponad 2600 chorych – to o około tysiąc więcej niż przed tygodniem. W ciągu ostatnich siedmiu dni zmarło 228 osób z COVID-19.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!