LOT 1 lipca przywróci międzynarodowe połączenia do krajów UE

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pierwszego lipca Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą międzynarodowe połączenia po Unii Europejskiej. – poinformowała spółka. Tego dnia przewoźnik poszerzy swoją siatkę o do wybranych krajów Strefy Schengen, między innymi do Niemiec, Czech, Belgii i Norwegii, a także pozwoli zaplanować wakacje w: Grecji, Chorwacji, Bułgarii czy Hiszpanii.

Plany polskiego przewoźnika na pierwsze dwa tygodnie lipca obejmują przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także popularne letnie kraje. Siatka 20 europejskich miast uwzględnia: siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu; sześć rejsów tygodniowo do Berlina; pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa; cztery połączenia tygodniowo do Amsterdamu i Bukaresztu; trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo; dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika; oraz co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii i Warny. Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z Lotniska Chopina w Warszawie.

Dodatkowo do wznowionej siatki LOT-u wrócą dwa połączenia z Budapesztu – do Warny i Dubrownika, realizowane raz w tygodniu, w weekend. Oprócz rejsów międzynarodowych, LOT utrzyma także dotychczasowy rozkład ponad 30 lotów krajowych dziennie, z których pasażerowie będą mogli dogodnie przesiąść się w Warszawie na każdy z rejsów zagranicznych. Bilety na rejsy międzynarodowe zaplanowane od 1 lipca są systematycznie uzupełniane w systemach rezerwacyjnych, w tym na lot.com. Pełna siatka wznowionych lotów będzie dostępna w sprzedaży od 18 czerwca.

Utrzymane zostają także zasady bezpieczeństwa – wszystkie połączenia krajowe międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Zasady mające na celu zapewnienie ochrony podróżnym i załogom pokładowym w dobie koronawirusa, towarzyszą pasażerom rejsów LOT-u od 1 czerwca. Kluczowe obostrzenia obowiązujące zarówno na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. zachowanie dystansu przestrzennego podczas odprawy i w trakcie lotu, obowiązek noszenia maseczek przez cały czas podróży, oraz modyfikacja serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!