Oak Lawn, IL: szkoła Northwestern College zamyka się po 122 latach

0
Fot. nc.edu
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Northwestern College na południowych przedmieściach kończy działalność po 122 latach. Szkoła w Oak Lawn ogłosiła, że zamknęła placówkę w sobotę, 6 lipca. Decyzja o zamknięciu szkoły została podjęta z powodów finansowych – podają władze.

Northwestern College wydał następujące oświadczenie o zamknięciu:

“Trudna decyzja o zaprzestaniu działalności Northwestern College z dniem 6 lipca 2024 r. została podjęta przez administrację uczelni po dokładnej analizie jej obecnej i przewidywanej sytuacji fiskalnej. W swojej ponad 122-letniej historii Northwestern College oferował programy studiów i dyplomów, które umożliwiały studentom uzyskanie zatrudnienia w poszukiwanych zawodach. Wyjątkowy program nauczania i instruktorzy Northwestern pomogli tysiącom osób osiągnąć ich osobiste i rodzinne cele finansowe. Northwestern College dostarcza wysoko wykwalifikowanych specjalistów do Chicago od ponad 122 lat i choć jesteśmy zasmuceni koniecznością zakończenia naszej misji edukacyjnej, zachowamy nasze dziedzictwo w tysiącach absolwentów, którzy byli częścią naszej historii”.

Studenci Northwestern College mogą znaleźć więcej informacji na temat swoich dalszych kroków na stronie internetowej Illinois Higher Board of Education.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://nc.edu

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!