Illinois: ruszają mobilne punkty DMV, tu odnowisz prawo jazdy i załatwisz inne urzędowe sprawy

0
Fot. ABC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Odnowienie prawa jazdy lub złożenie wniosku o Real ID może stać się nieco łatwiejsze dzięki wprowadzeniu “DMV na kółkach”.

Biuro sekretarza stanu Illinois zaprezentowało swój pierwszy pojazd w środę na Daley Plaza. Celem jest zapewnienie większej elastyczności osobom, które mogą nie mieć czasu na jazdę do biura, stanie w kolejce i czekanie na obsługę.

“Od momentu objęcia urzędu, naszą misją jest ułatwienie mieszkańcom Illinois dostępu do usług rządowych bez konieczności czekania lub podróżowania do placówki DMV” – powiedział sekretarz stanu Alexi Giannoulias. “Nasz program DMV on Wheels będzie opierał się na sukcesie naszych programów cyfrowych, oszczędzając czas, oferując skuteczne sposoby załatwiania spraw, takich jak odnowienie prawa jazdy lub uzyskanie naklejki na pojazd bez opuszczania ich społeczności”.

Mobilne furgonetki DMV wykorzystują łączność pokładową. Umożliwią one mieszkańcom Illinois odnowienie prawa jazdy, złożenie wniosku o stanowy dowód tożsamości lub tymczasowe prawo jazdy dla gości, odnowienie rejestracji pojazdu, zakup naklejek na pojazd, złożenie wniosku o Real ID, złożenie wniosku o wymianę lub korektę prawa jazdy lub stanowego dowodu tożsamości, dołączenie do rejestru dawców organów oraz zarejestrowanie się do głosowania.

Wiele osób przechodzących przez Daley Plaza zatrzymało się w nadziei na odnowienie swoich praw jazdy i dokumentów tożsamości. Z zadowoleniem przyjęli pomysł możliwości załatwiania spraw stanowych w pobliżu miejsca pracy.

Adrianna Siller, lat 33, mieszkająca w South Side, otrzymała duplikat prawa jazdy. Mobilny DMV znajdujący się w pobliżu jej miejsca pracy był dla niej wygodny. Uważa, że wygoda będzie atrakcyjna dla społeczności w South Side.

“Jeśli się spieszysz lub masz wiele spraw na głowie, zamiast dojeżdżać do pracy, możesz przyjść do jednego z tych punktów i uzyskać wszelkie potrzebne usługi w krótszym czasie” – powiedziała Siller redakcji Sun-Times.

John Heroff, lat 42, jest mieszkańcem Near South Side, który złożył wniosek o REAL ID w środę. Był zachwycony szybkością obsługi w Mobile DMV i powiedział, że było to lepsze doświadczenie niż udanie się do biura DMV w Daley Center.

Oczekuje się, że mobilny DMV zostanie uruchomiony w tym miesiącu w Chicago i na przedmieściach, a trzy kolejne pojawią się tego lata.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!