Chicago Blues Festival powraca w ten weekend do Millennium Park

0
Fot. Facebook: Chicago Blues Festival
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Miasto Chicago oraz Departament Spraw Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych ogłosiły w środę pełny skład tegorocznego Festiwalu Bluesa. Festiwal jest bezpłatny i potrwa do niedzieli, 9 czerwca, w ramach 20. jubileuszowego sezonu Millennium Park.

Buddy Guy zagra specjalny występ w niedzielny wieczór w ramach trasy „Damn Right Farewell”, co będzie jednym z jego ostatnich występów w Chicago, ponieważ 87-letnia ikona bluesa przygotowuje się do przejścia na emeryturę.

Muzyk wystąpi w niedzielę, 9 czerwca, od 7:45 pm do 9 pm w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park.

„Nie mogę się doczekać występu na Chicago Blues Festival!” powiedział Guy w komunikacie prasowym. “Jest coś wyjątkowego w graniu w mieście, w którym wszystko się zaczęło. Energia, historia, dusza chicagowskiego bluesa – to unosi się w powietrzu i jestem podekscytowany, że po raz kolejny mogę być tego częścią” – dodał.

Guy był bardzo doceniany i często nagradzany podczas swojej długiej, legendarnej kariery, zdobył m.in. osiem nagród Grammy i nagrodę za całokształt twórczości, National Medal of Arts, Kennedy Center Honors i wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame w 2005 roku.

Guy, „kwintesencja chicagowskiego bluesa”, jak stwierdzono w komunikacie, wywarł wpływ na pokolenia gitarzystów, w tym inne legendy, takie jak Eric Clapton, Jimi Hendrix, Jimmy Page, Keith Richards i John Mayer.

Wraz z jego występem na Blues Festival, miasto planuje uhonorować Guya za jego ogromny wpływ na muzykę w Chicago i na całym świecie. Szczegóły zostaną ogłoszone później, zgodnie z komunikatem.

Założony w 1984 roku Chicago Blues Festival jest „największym festiwalem bluesowym na świecie”, jak czytamy w komunikacie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!