Chicago: Rada Miasta zatwierdziła nowe środki na obsługę migrantów

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Po opóźnieniu głosowania na początku tego tygodnia, Rada Miasta Chicago zatwierdziła wydatki, które pozostawią spory uszczerbek w finansach miasta. Po długiej dyskusji i gorącej debacie w piątek Rada Miasta zatwierdziła 70 milionów dolarów na dalsze finansowanie obsługi migrantów oraz obligacje o wartości 1,25 miliarda dolarów na rozwój gospodarczy i mieszkalnictwo.

To była mieszanka głosów za i przeciw ws. o finansowanie obsługi migrantów w Chicago.

“Mamy 3200 dzieci w naszym systemie schronisk” – powiedziała radna Jessie Funetes (26. okręg wyborczy). “Dokąd pójdą, gdy nie będziemy już mogli prowadzić naszych schronisk?”.

Podczas specjalnego posiedzenia Rady Miasta kilku radnych wyraziło swoją frustrację z powodu zatwierdzenia wniosku burmistrza Brandona Johnsona o 70 milionów dolarów na pomoc w opiece nad nowymi migrantami przybywającymi do miasta, podczas gdy inni stwierdzili, że pomoc jest obowiązkiem miasta.

“Najpierw musimy zająć się naszymi problemami” – powiedział radny Raymond Lopez (15. okręg wyborczy)

“Te 70 milionów dolarów to odpowiedzialne posunięcie” – powiedziała radna Nicole Lee (11. okręg wyborczy).

Po kilku długich przemówieniach ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 30 do 18, a Johnson powiedział, że planuje pobrać pieniądze z nadwyżki funduszu i przeznaczyć je na pokrycie kosztów żywności i kosztów operacyjnych schronisk.

Mimo to, niektórzy radni stwierdzili, że 70 milionów dolarów to tylko początek i spodziewają się, że w przyszłości pojawi się więcej wniosków o dofinansowanie migrantów z miasta.

“Co nadal nie będzie wystarczającą kwotą, aby zapewnić nam przetrwanie do końca roku. Dlaczego?” – powiedział radny Anthony Beale (9. okręg wyborczy). “Ponieważ przewidujemy, że będziemy mieć około 5 tysięcy osób tygodniowo… zaczynając już za kilka dni”.

Drugie zatwierdzone finansowanie o wartości 1,25 miliarda dolarów na rozwój gospodarczy i mieszkalnictwo, napotkał kilka nieudanych wniosków o wprowadzenie większego nadzoru radnych nad jego wykonaniem, zanim plan zaproponowany przez Johnsona został przyjęty.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!