Chicago: 2 miliardy dolarów na projekt przedłużenia Czerwonej Linii CTA

0
Red Line
Fot. WTTW News

Federalna Administracja Transportu przeznaczy 1.97 miliarda dolarów na projekt przedłużenia Czerwonej Linii CTA na południe do ulicy 130th Street, w Chicago. Kwota jest najwyższą przeznaczoną przez Federalną Administrację Transportu w inwestycje na infrastrukturę CTA.

Suma z funduszy federalnych pokryje połowę kosztów projektu. 

CTA występowało o kwotę wyższą, w wysokości 2.37 miliardów dolarów, na pokrycie 60 procent całkowitych kosztów realizacji. Przyznana suma jest o 400 milionów dolarów mniejsza niż ta o którą CTA prosiła. 

Rzecznik CTA Brian Steele oświadczył, że brakująca suma zostanie uzupełniona z innych lokalnych, stanowych i federalnych źródeł.

Projekt zakłada przedłużenie “Red Line” o 5.6 mili, poza stację na 95th Street. Przez większość długości nowa trasa będzie podniesiona, jedynie przy końcu będzie na poziomie ziemi. Planowane jest dodanie czterech stacji: przy 103rd Street niedaleko ulicy Eggleston Avenue, przy 111th Street niedaleko Eggleston, przy Michigan Avenue niedaleko ulicy 116th Street i przy ulicy 130th Street, w północno wschodniej części rejonu Altgeld Gardens.

Burmistrz Brandon Johnson oświadczył, że projekt ma potencjał pomóc mieszkańcom dzielnicy Far South Side w Chicago w zdobywaniu pracy i edukacji oraz pobudzić wzrost ekonomiczny okolicy. 

Prace wstępne, mogą zacząć się już w tym roku, natomiast prace konstrukcyjne rozpoczną się pod koniec 2025 roku. 

Pociągi mogą ruszyć w 2029 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!