Chicago: ubezpieczyciele Trump Tower nie są zobowiązani do wypłaty odszkodowań ws. zanieczyszczenia rzeki

0
Trump Tower
Fot. esquire.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sąd orzekł, że ubezpieczyciele Trump International Hotel and Tower w Chicago nie są zobowiązani do wypłaty odszkodowań związanych z zanieczyszczeniem rzeki Chicago. Pozew może pozostawić hotel z odpowiedzialnością za grzywny w wysokości do 12 milionów dolarów, 10 000 dolarów za każdy dzień naruszenia.

W 2018 roku prokuratura generalna stanu Illinois wytoczyła pozew przeciwko hotelowi, oskarżając właścicieli o naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Agencja stanowa twierdzi, że właściciele budynku codziennie pobierali około 20 milionów galonów wody z rzeki Chicago do swojego systemu chłodzenia i później zwracali tę samą ilość do rzeki w wyższej temperaturze, co potencjalnie mogło zaszkodzić rybom i innemu życiu wodnemu.

Według treści pozwu właściciele hotelu również złamali prawo, nie odnawiając pozwolenia na odprowadzanie wód po jego wygaśnięciu w 2017 roku.

Ubezpieczyciele hotelu – Continental Casualty Co., ACE American Insurance Co., Illinois Union Insurance Co. i QBE Insurance Corp. – starali się uzyskać sądowe oświadczenie, że nie są odpowiedzialni za żadne płatności związane z pozwem stanu. 

Sąd apelacyjny stanu Illinois orzekł w środę, że ponieważ budynek nie ucierpiał na skutek uszkodzenia, ubezpieczyciele Trump International Hotel and Tower w Chicago nie są zobowiązani do pokrywania roszczeń ubezpieczeniowych związanych z rzekomym zanieczyszczeniem rzeki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!