Chicago

Chicago: pracownicy Starbucks przy Michigan Avenue odrzucili członkostwo w związku zawodowym

29/08/2023 0 komentarzy
starbucks

Pracownicy kawiarni Starbucks Roastery przy ulicy Michigan Avenue w Chicago odrzucili członkostwo w związku zawodowym. 

Pięciopiętrowa kawiarnia na słynnej ulicy Magnificent Mile jest największą kawiarnią Starbucks na świecie. Pracownicy odrzucili członkostwo w związku zawodowym Workers United podczas głosowania przeprowadzonego na miejscu pod federalnym nadzorem w piątek i sobotę.

Ostateczny wynik, podsumowany w sobotnią noc, to 119 głosów przeciwnych wstępowaniu do związku i 90 za. 

Pracownicy, przeciwni związkowi, twierdzili, że kampania spowodowała niepotrzebne podziały. Firma ogłosiła, że pracownicy tej kawiarni zarabiają od 18,75 do 30,25 dolarów za godzinę w zależności od stanowiska i stażu.

Przedstawiciele związku Workers United wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że wynik był wynikiem “niespotykanej i agresywnej anty związkowej kampanii” Starbucks. 

Workers United, krajowa organizacja związkowa powstała w 2021 roku zdobyła reprezentację związkową w 355 sklepach Starbucks w Stanach Zjednoczonych ale uzyskała 81 porażek. Starbucks posiada około 9000 własnych lokalizacji w Stanach Zjednoczonych.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych