Chicago – CTA: w poniedziałek darmowe przejazdy dla uczniów z okazji powrotu do szkoły

0
Fot. Instagram: CTA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie high – school będą mogli jeździć za darmo pociągami Metry, autobusami Pace oraz autobusami i pociągami CTA w poniedziałek 21 sierpnia.

Uczniowie K-12 oraz towarzyszący im dorosły będą mogli jeździć gratis w ten sam poniedziałek Metrą i Pacem pomiędzy 5.30 rano a 8 wieczorem, w rejonie miasta i na przedmieściach.

Oprócz darmowych przejazdów w poniedziałek, Metra przez cały rok szkolny oferuje zmniejszone stawki dla uczniów. Potrzebna im będzie jeszcze szkolna legitymacja lub list ze szkoły do okazania konduktorom .

Dzieci poniżej 7 roku życia mogą podróżować Metrą za darmo, w towarzystwie dorosłego, który opłacił swój przejazd. Dzieci od 7 do 11 roku życia kwalifikują się na zniżki. 

W ciągu roku szkolnego uczniowie mogą zakupić 30 dniowy bilet Pace za 30 dolarów. Mogą też skorzystać z tańszych o 1 dolar przejazdów przy użyciu karty Ventra lub mogą zapłacić dolara i 10 centów gotówką okazując legitymację studencką, aby dokonać ważny przejazd autobusem Pace.  

Uczniowie pomiędzy 7 a 20 rokiem życia mogą też zakupić kartę CTA – w godzinach szkolnych przejażdżka autobusem lub pociągiem kosztować ich będzie 75 centów.

W innych godzinach, dzieci w wieku 7 – 11 mogą jeździć za 1 dolara i 25 centów pociągiem i za 1 dolara 10 centów autobusem. Powyżej 12 roku życia w godzinach pozaszkolnych muszą uiścić pełną opłatę CTA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!