Chicago: komentarz burmistrza na temat zwolnienia byłej komisarz zdrowia

0
Fot. ABC 7 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W poniedziałek burmistrz Brandon Johnson zacytował rapera Tupaca Shakura w odpowiedzi na pytanie o okoliczności zwolnienia dr Allison Arwady, teraz już byłej komisarz zdrowia Chicago, która prowadziła miejski departament zdrowia w czasie pandemii.  

W trakcie poniedziałkowej konferencji zorganizowanej, aby zaprezentować wybór Larry’ego Snellinga na nowego komisarza policji Chicago, Johnson został zapytany o okoliczności zwolnienia Arwady, która zarzuciła jego administracji, że zwolnienie nie odbyło się podczas kurtuazyjnego spotkania z burmistrzem, ani z powodu formy w jakiej przekazano jej tą informację nie miała szansy właściwie pożegnać się ze swoimi współpracownikami, z którymi walczyła z pandemią Covid 19, ani złożyć im podziękowania. 

W poniedziałkowym wywiadzie dla NBC5 Chicago Arwady powiedziała, że do zwolnienia doszło w piątek wieczorem, Rich Guidice, szef sztabu Johnsona oznajmił jej, że jest to jej ostatni dzień w pracy.

Johnson nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi w odpowiedzi na prośbę o wyjaśnienie tych okoliczności, zacytował natomiast Tupaca mówiąc: “Nie możesz zawsze podążać za rzeczami, które słyszysz. Prawda? Prawdziwe oczy widzą prawdziwe kłamstwa”.

Burmistrz został zapytany, czy była to polityczna zemsta na Arwady za wcześniejsze otwarcie szkół publicznych w czasie pandemii, czemu zdecydowanie sprzeciwiał się Związek Zawodowy Nauczycieli Chicago. Johnson, który jest byłym nauczycielem i byłym działaczem Związku udzielił komentarza odpowiadając, że każda administracja musi być przygotowana na zmiany. “Moja administracja nie stanowi odstępstwa od tej zasady”, powiedział Johnson.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!