Chicago: hotel Langham wypłaci milion dolarów odszkodowania ws. napaści seksualnych dokonywanych przez masażystę

0
Fot. FOX 32 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Hotel Langham musi wypłacić kwotę 1,2 miliona dolarów na mocy ugody w sprawie napaści seksualnych dokonywanych przez masażystę i kontynuacji jego zatrudnienia. 

Joseph Mitchell masażysta w Hotelu Langham przy ulicy 330 North Wabash Avenue,  w dzielnicy River North,  Chicago, zaatakował seksualnie dwie klientki w hotelowym spa we wrześniu 2020 roku. W sierpniu 2022 roku, hotel, musiał zaaprobować ugodę w wysokości 1 miliona dolarów w tej sprawie.

W pozwie, złożonym w ubiegłym roku w Sądzie Okręgowym powiatu Cook, zarzuca się Hotelowi Langham, że zatrudniał Mitchella mimo otrzymania skargi od klientki, która twierdziła, że została przez niego zaatakowana seksualnie w spa wcześniej w 2019 roku. W pozwie zarzucono, że po złożeniu skargi Hotel Langham nie rozpoczął śledztwa, by zbadać te zarzuty, ale zamiast tego dyrektor zasobów ludzkich poradził Mitchellowi “jak nie sprawiać, by klienci czuli się nieswojo”.

W lipcu 2021 roku Mitchell został oskarżony o dwie sprawy gwałtu, przemocy seksualnej i wykorzystywania seksualnego. Został zwolniony z klubu fitness East Bank Club, luksusowego klubu fitness w dzielnicy River North, oraz z lokalizacji Massage Envy po toczących się śledztwach dotyczących jego nieodpowiedniego zachowania seksualnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!