Pokazy Chicago Air and Water Show już w przyszłym miesiącu

0
Fot. chicago.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Coroczne pokazy wodno-lotnicze Chicago Air and Water Show powracają w przyszłym miesiącu po raz 64. 

Wydarzenie zorganizowano po raz pierwszy w 1959 roku jako pokaz lotniczy o budżecie 88 dolarów. Teraz jest jednym z największych tego rodzaju wydarzeń w Stanach Zjednoczonych a udział jest całkowicie bezpłatny.

Chicago Air and Water Show będzie odbywać się w przyszłym miesiącu przez dwa dni, wzdłuż linii brzegowej jeziora Michigan. 

19 i 20 sierpnia, między godziną 10:30 a 15:00 mieszkańcy Chicago będą mogli podziwiać i słuchać popisów cywilnych i wojskowych pilotów wzdłuż brzegu jeziora od ulicy Fullerton do ulicy Oak Street. 18 sierpnia przed pokazem odbędą się próby. 

Organizatorzy nie zapewniają stref z miejscami publicznymi do siedzenia, jednak widzowie mogą swobodnie usiąść lub stać na piasku albo na trawiastych obszarach w parku. Punktem centralnym pokazu jest plaża North Avenue Beach.

Samoloty będą dokonywać akrobacji nad wodą w obrębie określonej strefy bezpieczeństwa. Nad lotami czuwać będzie kontroler ruchu lotniczego, który nadzoruje przestrzeń powietrzną nad centrum miasta. 

W trakcie będą obowiązywać drobne zmiany transportowe. Linia autobusowa CTA numer 72, która zwykle zatrzymuje się przy plaży North Avenue, zostanie przekierowana na czas imprezy oraz w tym czasie nie będzie publicznych miejsc parkingowych na plaży. 

Parkingi Millennium Park Garages oferują zniżki na wcześniej zakupione miejsca parkingowe. Będzie dostępny autobus wahadłowy z parkingu i biegnący przez ulicę Jean Baptiste Pointe DuSable Lake Shore Drive. Osoby korzystające z transportu publicznego w Chicago mogą zaplanować swoją podróż tutaj: https://www.transitchicago.com/planatrip/

Podczas Chicago Air and Water Show będzie również dostępny opis dźwiękowy dla osób z wadą wzroku. Link do Zoom będzie dostępny w nadchodzących tygodniach.

Więcej informacji na temat Chicago Air and Water Show można znaleźć w języku angielskim tutaj: https://www.chicago.gov/city/en/depts/dca/supp_info/chicago_air_and_watershow.html

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!