Chicago: raport burmistrza dot. najbliższych 4 lat rządów

0
Fot. REUTERS/Jim Vondruska
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Brandon Johnson w czwartek opublikował 223-stronicowy raport, który posłuży jego administracji jako mapa drogowa na kolejne cztery lata. 

Tytuł raportu brzmi „Budowanie Mostów i Rozwijanie Duszy Chicago: Plan Tworzenia Sprawiedliwego i Dynamicznego Miasta dla Wszystkich”. 

Raport jest podzielony na 11 obszarów tematycznych. Zawiera „zalecenia krótko- i długoterminowe”. 

Johnson prowadził kampanię wyborczą, zapowiadając wprowadzenie nowych podatków oraz opłat, aby sfinansować inwestycje w wysokości 1 miliarda dolarów w strategie przeciwdziałania przemocy. Raport nie zawiera żadnych zaleceń dotyczących nowych podatków. 

Nie jest jasne, czy Johnson będzie przywracał opłaty pracownicze w wysokości 4 dolarów miesięcznie od głowy, czy podniesiony zostanie podatek hotelowy w Chicago, czy zostanie nałożony podatek od transakcji finansowych na giełdy, które zagroziły opuszczeniem miasta, jeśli to zrobi. 

Raport rekomenduje, aby miasto zbadało możliwość wydania obligacji wpływających na rozwój społeczności oraz możliwość stworzenia publicznego banku w celu rozwiązania problemu braku kapitału w afroamerykańskich dzielnicach; utworzenie Departamentu Równości i Naprawy Dzielnic; oraz wykorzystanie Komisji Budownictwa Publicznego do „promowania większej liczby obiektów komunalnych poza bibliotekami i remizami strażackimi”, stworzenia „rynków, na których sprzedawane są produkty spożywcze”. 

Sekcja dotycząca bezpieczeństwa publicznego ponawia obietnicę Johnsona dotyczącą likwidacji bazy danych gangów w systemach Departamentu Policji w Chicago, która jest zdaniem burmistrza pełna błędów oraz anulowania kontraktu na system ShotSpotter. Biuro Johnsona niedawno przedłużyło kontrakt na kontrowersyjne oprogramowanie do wykrywania strzałów. System o wartości 10 milionów dolarów, niechcący zatwierdziła jego administracja używając jego elektronicznego podpisu.

Raport rekomenduje również zatrudnienie co kwartał 50 detektywów; przeprowadzenie alokacji siły roboczej, na podstawie matematycznego modelu po analizie zgłoszeń na numer alarmowy 911. 

Sekcja dotycząca bezpieczeństwa publicznego rekomenduje, aby nowy komendant opracował cele dotyczące redukcji liczby strzelanin i zabójstw. Wzywa do zakończenia praktyki aresztowań, zatrzymań, mandatów, zwiększenia pozytywnych interakcji społecznych oraz budowania raportów z interwencji śledczych w celu opracowania oceny produktywności oficera. 

Według raportu burmistrza zamknięte i zaniedbane budynki powinny zostać przekształcone w bezpieczne schronienia dla ofiar przemocy. Zamknięte kliniki zdrowia psychicznego powinny zostać ponownie otwarte i zapewniać rozszerzony dostęp do opieki nad zdrowiem psychicznym, która powinna być oferowana całodobowo.

W treści znajduje się wiele innych kontrowersyjnych rekomendacji, w tym stworzenie gwarantowanego funduszu na college dla niemowląt urodzonych w Chicago; oferowanie możliwości mieszkaniowych, aby przyciągnąć absolwentów historycznych afroamerykańskich koledży i uniwersytetów, do rozpoczęcia kariery w Chicago; trwałe usunięcie pomników Krzysztofa Kolumba i “innych pomników, które wzmacniają białą supremację i stereotypy na temat Indian Amerykańskich. 

Raport zawiera wiele innych idei i pomysłów na rozwój Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!