Chicago: były ksiądz z Tulsy skazany na 7 lat więzienia za molestowanie dziecka

0
Fot. Twitter
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

62-letni Kenneth Lewis były ksiądz z Tulsa, Oklahoma, został skazany przez sąd okręgowy powiatu Cook, na siedem lat pozbawienia wolności po tym, jak przyznał się do molestowania chłopca ponad dwie dekady temu w hotelu Evanston, na północnych przedmieściach Chicago.

Dzięki ugodzie sądowej Kenneth Lewis nie odpowie za inne zarzucane mu czyny związane z molestowaniem seksualnym osoby nieletniej. Po wyjściu z więzienia były kapłan będzie wpisany dożywotnio do rejestru osób skazanych za popełnienie przestępstw na tle seksualnym.

Kenneth Lewis, znany jako „Ojciec Ken”, został oskarżony o napaść seksualną na 13-letniego chłopca podczas wycieczki latem 2001 roku. Rodzice chłopca złożyli doniesienie na policję w Tulsie w czerwcu 2004 roku. Sprawę przekazano policji w Evanston, która 14 lat później postawiła zarzuty.

Według doniesień prasowych, sześć innych osób zgłosiło skargi na wykorzystywanie seksualne przez byłego proboszcza kościoła św. Jana w McAlester w stanie Oklahoma. W 1994 roku władze kościoła nakazały Lewisowi podjęcie leczenia. W 2007 roku Kenneth Lewis został pierwszym proboszczem w diecezji Tulsa, któremu odebrano możliwość wykonywania obowiązków duszpasterskich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!