Chicago – ława przysięgłych: 44-letni biznesmen James Weiss winny wszystkim zarzutom

0
sąd
Fot. uscourts.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Federalna ława przysięgłych w Chicago uznała biznesmena, 44-letniego Jamesa Weissa za winnego wszystkich stawianych mu zarzutów, w tym przekupstwa, oszustw finansowych i składania fałszywych zeznań agentom FBI.

Weiss, który nie przyznał się do winy, został skazany za to, że przekupując stanowych legislatorów chciał, aby ustawa o rozszerzeniu hazardu w Illinois obejmowała legalizację automatów do loterii z korzyścią dla jego firmy. James Weiss jest zięciem Josepha Berriosa, byłego asesora powiatu Cook i przewodniczącego Partii Demokratycznej w tym regionie.

Automaty do loterii to automaty do gier, które przyjmują gotówkę i w razie wygranej, „wydają” kupon, który można wymienić na towary w internecie. Ponieważ na automatach można grać także za darmo, nie są one uważane za maszyny hazardowe.

W akcie oskarżenia złożonym w październiku 2020 roku wymieniono również byłego kongresmena Illinois Luis Arroyo, który przyznał się do przyjmowania łapówek od Weissa w zamian za poparcie ustawy o grach hazardowych.

Luis Arroyo i James Weiss wspólnie płacili także 2,5 tysiąca dolarów miesięcznie senatorowi Illinois Terry’emu Linkowi, który wsparł proponowane przepisy dotyczące gier hazardowych. 

W maju 2022 roku Luis Arroyo został skazany na 57 miesięcy więzienia za swój udział w aferze. Na wolność ma wyjść w czerwcu 2026 roku.

Ogłoszenie wyroku w sprawie Jamesa Weissa ma mieć miejsce 11 października.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!