Chicago: zwolniono funkcjonariusza odpowiedzialnego za wtargnięcie do domu A.Young w 2019 roku

0
Fot. CBS Chicago/COPA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rada Policji Chicago zwolniła funkcjonariusza odpowiedzialnego za bezprawne wtargnięcie 4 lata temu do domu Anjanette Young.

21 lutego 2019 roku sierżant Alex Wolinski prowadził akcję policji przeszukania domu przy Hermitage Avenue w dzielnicy West Loop w Chicago. Funkcjonariusze szukali podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i narkotyków mężczyzny. Jak się później okazało, policjanci weszli do innego niż trzeba było domu, zamieszkałego przez Anjanette Young. Kobieta właśnie wróciła do domu z nocnej zmiany w Rush University Medical Center, kiedy rozbierała się i przygotowywała do snu. Po wyważeniu drzwi policjanci zakuli nagą Young w kajdanki. Ubranie pozwolono jej założyć dopiero po 10 minutach. Young wielokrotnie powtarzała funkcjonariuszom, że znaleźli się w niewłaściwym domu. 

Po szeroko zakrojonym 18-miesięcznym dochodzeniu stwierdzono, że co najmniej połowa zaangażowanych w akcję funkcjonariuszy powinna ponieść konsekwencje tego, co wydarzyło się tamtej nocy. 

W czwartek Rada Policji Chicago nakazała zwolnienie sierżanta Alexa Wolińskiego z departamentu policji w Chicago. 

W grudniu 2021 roku, Rada Miasta Chicago zatwierdziła wypłatę odszkodowania Anjanette Young w wysokości 2,9 miliona dolarów.   

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!