Des Plaines: 16-latka została porwana i zgwałcona przez napastnika, który był w rejestrze przestępców seksualnych

0
Fot. ABC 7 Chicago

16-letnia dziewczyna została porwana i zgwałcona w parku Lake Park w Des Plaines na północno-zachodnich przedmieściach Chicago. Napastnikiem okazał się mężczyzna, którego nazwisko znajduje się na liście osób skazanych za popełnienie przestępstwa na tle seksualnym na 5-letniej dziewczynce.

Do zdarzenia doszło 11 maja. Podczas spaceru dziewczyna została zaczepiona przez 40-letniego Christophera Grygiela, mieszkańca Des Plaines. 16-latka próbowała uciec od napastnika, ale ten zdołał ją wepchnąć do zaparkowanego SUV i odjechać. Po przejechaniu kilku przecznic, Grygiel zatrzymał auto i zgwałcił dziewczynę. Kilka godzin później mężczyzna wypuścił 16-latkę, która o napadzie poinformowała policję. Badania lekarskie przeprowadzone w szpitalu pozwoliły na zidentyfikowanie napastnika, którego informacje genetyczne, z powodu jego historii kryminalnej, przechowywane są w bazie danych DNA.

Christopher Grygiel został aresztowany i oskarżony o porwanie i gwałt. Sąd powiatu Cook nie wyznaczył kaucji na warunkowe zwolnienie z więzienia mężczyzny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!