Burmistrz Johnson rozszerza rodzicielskie przywileje urlopowe dla nauczycieli CPS

0
CPS
Fot. WBEZ

Nauczyciele Szkół Publicznych Chicago będą posiadać te same prawa do urlopu rodzicielskiego, co pracownicy miejscy, na mocy nowego planu ogłoszonego w czwartek przez burmistrza Brandona Johnsona.

Dzięki nowym regułom, o które walczył Związek Zawodowy Publicznych Szkół Chicago, personel nauczycielski CPS otrzyma 12 pełnych tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego, niezależnie od tego, czy rodzina powiększyła się dzięki narodzinom, adopcji, czy wskutek opieki zastępczej.  

Surogatki będą uprawnione do ośmiu tygodni płatnego urlopu. Nowe zasady nie są jeszcze sfinalizowane ale oczekuje się, że wejdą w efekt tej jesieni.  

Związek nauczycieli prowadził batalię z poprzednią burmistrz Lori Lightfoot nad kwestią urlopów rodzicielskich z powodu rozbieżności dni urlopowych, które nauczyciele wcześniej otrzymywali – było to maksimum dwa tygodnie, podczas, gdy pracownicy miejscy otrzymywali 3 miesiące. 

Od lipca 2021, poprzez styczeń 2023 miesięcznie, średnio 26 nauczycieli udawało się na urlop rodzicielski

Nowe reguły zrodzą dodatkowe zapotrzebowanie w miejskim budżecie na około 10 milionów dolarów  w związku z wejściem nowych zasad w życie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!