Chicago: burmistrz B.Johnson wziął udział w ceremonii absolwentów szkoły policyjnej

0
Fot. Twitter: Brandon Johnson
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Brandon Johnson w poniedziałek podczas uroczystości absolwentów szkoły policyjnej w sali balowej na Navy Pier, w Chicago, zapewnił 261 nowych funkcjonariuszy policji, że będzie ich wspierał. 

W poniedziałek na Navy Pier, burmistrz przewodniczył policyjnej ceremonii rozdania dyplomów i dziękował absolwentom za odpowiedź na wezwanie, aby służyć i ochraniać mieszkańców, w czasie, który opisał jako “jeden z najtrudniejszych politycznie okresów, jakich to miasto, kiedykolwiek doświadczyło.”

Zwrócił się do młodych policjantów mówiąc “jako wasz burmistrz, wasz brat, chcę tu wybudować koalicję, którą będą zadziwione nadchodzące pokolenia, ponieważ obecne pokolenie patrzy w oczy podziałów stworzonych przez polityczne siły, które nie chcą, aby Chicago zwyciężyło,” kontynuował burmistrz.  

Johnson powiedział również młodym funkcjonariuszom policji, że przywiązanie do zasad sprawiedliwości i do ochrony sąsiedztw Chicago jest “duszą Chicago.” Stwierdził również, że osoby nie mieszkające w mieście Chicago nie mają prawa mówić o mieście Chicago.

Johnson nie doprecyzował kogo miał na myśli.

Po kolejnym brutalnym weekendzie w Chicago, podczas którego postrzelono 46 osób, 10 zmarło w wyniku odniesionych ran absolwenci wyrażali aplauz na słowa burmistrza.

Johnson rozwijał swoją myśl w podobnym tonie, kierując do absolwentów słowa takie, jak: “ten obowiązek wymaga odwagi, wytrwałości, współczucia. Ale wy to macie. Macie to głęboko w duszach i dlatego jesteście tutaj. Mieszkańcy Chicago tego chcą od Wydziału Policji…,” mieszkańcy  Chicago chcą ufać policji, mówił burmistrz Brandon Johnson. Z 261 absolwentów, jedna trzecia to kobiety, 74% to osoby nie pochodzą z rasy euro-kaukaskiej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!