Chicago: ponad 100 zatrudnionych funkcjonariuszy dostarczało fałszywych informacji w trakcie śledztw kryminalnych

0
Chicago policja CPD

Departament Policji Chicago zatrudnia ponad 100 funkcjonariuszy, którzy dostarczali fałszywych informacji w trakcie śledztw kryminalnych, według raportu biura Inspektora Generalnego w Chicago.

Biuro Inspektora Generalnego w raporcie wydanym w czwartek przedstawiło informacje o “strukturalnych błędach” w systemie chicagowskiego Departamentu Policji, w zakresie pociągania do odpowiedzialności funkcjonariuszy, którzy naruszyli tzw. Zasadę 14. 

Zasada 14 w CPD zakazuje funkcjonariuszom składania fałszywych raportów – pisemnych lub werbalnych. Złamanie tej zasady powinno sygnalizować koniec kariery policjanta. Organizacje monitorujące działania policji pod kątem błędów służbowych zgadzają się, że złamanie tej reguły powinno skutkować zwolnieniem funkcjonariusza z szeregów policji.

Z ponad 100 pracowników policji o których mowa w raporcie, kilku kontynuuje pełnienie funkcji w jednostkach patrolowych i w szeregach policyjnych detektywów. 

W raporcie znajdują sie opisy przypadków funkcjonariuszy, którzy naruszyli zasadę i nie zostali wydaleni z CPD oraz opisy przypadków, w których nie zastosowano konsekwencji dyscyplinarnych, a naruszenie Zasady 14 zostało wymazane z dyscyplinarnej historii funkcjonariusza. 

CPD w oświadczeniu wydanym w czwartek poinformowało, że bierze rekomendacje Inspektora Generalnego pod rozwagę i pracuje nad wdrażaniem rekomendacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!