Memorial Day Weekend w Chicago – przewodnik po plażach i informacje

0
253
Fot. Facebook: Skydeck Chicago/Butler Photography
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Już za moment Memorial Day weekend w Chicago: nieoficjalny start lata. W tym roku zapowiada się perfekcyjna pogoda na otwarcie sezonu letniego 2023.

Piątek, sobota, niedziela i poniedziałek mają być głównie słoneczne, z wysokimi temperaturami w górnych granicach 60 stopni w pobliżu jeziora i powyżej 70 w większości okolic.

W czwartek burmistrz Brandon Johnson i Departament Policji Chicago w swoim planie bezpieczeństwa publicznego zapowiedział, że na plażach pojawi się więcej patroli policji. Tymczasowy szef policji Fred Waller zapowiedział większą ilość policjantów w publicznym transporcie i okolicach biznesowych,  funkcjonariusze będą sprawdzać torby i plecaki na plażach i w Milenium Parku.

Gubernator J.B. Pritzker ogłosił wcześniej wysłanie do Chicago odpowiednio przeszkolone “siły pokojowe” w celu deeskalacji przemocy.

Otwarcie plaż Chicago:

Plaże zostały otwarte o 11.00 rano  w piątek, sezon plażowy będzie trwał do 4 września. Chicago posiada 26 mil wybrzeża, 22 plaże. Warunki wodne będą przedstawiane każdego dnia około 11.00 rano i o 1.30 po południu w zależności od warunków. Flagi mogą zostać zmienione o każdej porze dnia.  

Oto lista wydarzeń głównych które będą miały miejsce w Chicago w memorial Weekend:

Muzyczny Festiwal ‘Sueños’ 

Fetiwal muzyki  latynoskiej na którym zagoszczą Fied, Wisin Y Yandal, Grupo Firme i Nicky Jam. Wydarzenie odbedzie się w sobotę i w niedzielę w Grant Parku. Więcej informacji pod adresem:

https://www.suenosmusicfestival.com/lineup/.

Cena wejściówek zaczyna się od 199 dolarów.

Targ ‘Randolph Street Market’

Uliczny targ antyków, przedmiotów vintage odbywa się w sobotę i w niedzielę. Będzie tam ponad dwustu wystawców. Wymagane będą bilety, cena biletu – 12 dolarów. Market zaczyna się o 10.00 rano, kończy o 5.00 po południu, w sobotę i niedzielę, przy ulicy 1341 West Randolph Street.

Festyn Dmuchańców w Aurorze

Osiem nadmuchiwanych atrakcji pojawi się w Aurorze, pozostaną one przez kolejne trzy weekendy po Memorial Day weekend. Atrakcja “Bounce the Mall” będzie zlokalizowana na parkingu “Chicago Premium Outlets” w Aurorze od 27 maja do 18 czerwca. Organizatorzy rekomendują wcześniejszy zakup biletów. Ceny zaczynają się od 23 dolarów za 90 minutową sesję skakania.

Muzyczny festiwal Belmont-Sheffield

38 roczny festiwal uliczny w dzielnicy Lakeview w Chicago, przy ulicy 3200 North Sheffield, odbędą się tam koncerty, będą stoiska z jedzeniem, stoiska sprzedawców itp. Festiwal odbywa się w sobotę i w niedzielę pomiędzy godziną 11.00 rano a 10.00 wieczorem.

Pokaz fajerwerków na Navy Pier 

Znany pokaz sztucznych ogni odbędzie się o 10.00 wieczorem w sobotę, odbędzie się również o 9.00 wieczorem w środę. 

Podróżowanie i ruch drogowy:

Według Departamentu Transportu Chicago ponad 1.5 miliona podróżnych przewinie się przez lotniska O’Hare i  Midway International Airport.

Na drogach będzie podróżować 42 milionów kierowców. Najbardziej zajętą drogą w rejonie Chicago będzie droga Interstate 94 na wschód pomiędzy Milwaukee i Chicago.   

Czas podróży w godzinach szczytu będzie wyższy o 30 procent niż w normalnych godzinach szczytu. Zmotoryzowani podróżni doświadczą największego ruchu na drodze Interstate 94 w kierunku wschodnim w sobotę około godziny 11.00

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!