Chicago Ruck March rozpoczyna Memorial Day weekend 

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Memorial Day to dzień pamięci tych, którzy służąc w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych oddali życie. Zwykle kojarzy nam się z kolorowym, patriotycznymi paradami organizowanym przez prawie każdą miejscowość w kraju. Jedna z chicagowskich organizacji od prawie 10 lat świętuje ten dzień zupełnie inaczej.

Chicago Veterans – bo o tej organizacji mowa – od 2014 roku organizuje coroczny RUCK MARCH, czyli marsz z plecakiem, w którym udział biorą weterani wszystkich rodzajów sil zbrojnych USA. 

W tym roku w marszu wzięło udział blisko 2000 osób, a do przejścia mieli trasę z Glencoe do Lincoln Park – czyli 17 mil z wyładowanym plecakiem – w którym powinno być spakowane wszystko, co może się okazać potrzebne w drodze. Ale ciężar każdego plecaka jest inny – w zależności od uczestnika waha się od kilkunastu do nawet 65 funtów! Dystans 17 mil jest symboliczny – dokładnie tylu amerykańskich weteranów każdego dnia odbiera sobie życie. 

Chicago Veterans to organizacja, ktorej misja jest pomoc weteranom w odnalezieniu sie w codziennym zyciu po zakończeniu służby. Jest częścią CoC czyli Veterans Continuum of Care Network, dzięki czemu może oferować pomoc we wszystkich aspektach codziennego życia – od znalezienia mieszkania, pracy czy pomocy lekarskiej do pomocy psychologicznej i wsparcia emocjonalnego weteranów i ich rodzin.Więcej informacji na stronie www.chicagovets.org

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!