Chicago: w ratuszu miejskim liderzy społeczności żydowskiej ostrzegali przed wzrostem antysemityzmu

0
Fot. pixels.com/Paul Velgos
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Ratuszu Miejskim Chicago, liderzy społeczności żydowskiej wzywali do zwrócenia uwagi na wzrost antysemityzmu w USA. Przywódcy społeczności Żydów z Chicago potępili wzrost antysemityzmu w Chicago, stanie Illinois i w całym kraju. 

W środę w konferencji prasowej przed pierwszym zebraniem nowej Rady Miejskiej, uczestniczyła radna Debra Silverstein z 50 okręgu, właściciel New England Patriots – Robert Kraft, właściciel Chicago Bulls i White Sox – Jerry Reinsdorf.  

W trakcie spotkania rady zaproponowano, aby zadeklarować miesiąc maj Miesiącem Historii Amerykańskich Żydów. 

Według danych Departamentu Policji Chicago, przestępstwa na tle nienawiści wobec członków społeczności żydowskiej wzrosły z ośmiu w 2021 do 38 w 2022 roku.

Antysemickie incydenty wzrosły o 44 procent w rejonie Midwest i podwoiły się w Illinois, według organizacji Anti-Defamation League. 

Sami liderzy podczas spotkania z prasą zwracali również uwagę na wzrost symboli nienawiści prezentowanych przez uczestników pochodów, manifestacji i tego typu wydarzeń na różnych wiecach, aktów wandalizmu w całym kraju oraz propagowania antysemityzmu na platformach społecznościowych. 

Po zgłoszeniu rezolucji o uczynieniu maja Miesiącem Historii Amerykańskich Żydów burmistrz Brandon Johnson wyraził słowa uznania za wkład społeczności żydowskiej dla Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!