Chicago: rozpoczął się proces 3 liderów gangu, który terroryzował mieszkańców południowej części miasta 

0
306
sąd
Fot. uscourts.gov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rozpoczął się proces trzech liderów gangu Goonie gang, który terroryzował mieszkańców południowej części miasta. 

Na koncie gangu jest m.in. 10 morderstw oraz 6 usiłowań morderstwa, w ciągu dwóch lat od 2014 do 2016 roku. Goonie gang jest częścią frakcji gangu Gangster Disciples działającego od lat na terenie Englewood, w Chicago.

Proces mający na celowniku trzech liderów zorganizowanej grupy przestępczej rozgrywa się w Sądzie Federalnym w Chicago przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa i potrwa do 7 tygodni.   

Na ławie oskarżonych zasiedli w poniedziałek: lider grupy Romeo “O-Dog” Blackman, lat 27, jego najbliższy poplecznik Terrance “T” Smith, lat 27 i Jolicious “Jo Jo” Turman, lat 31. Każdy z mężczyzn usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej przestępczości i udziału w popełnianiu morderstw, co niesie za sobą wyrok dożywocia.

Sędzią okręgowym na procesie jest John Blakey. Oskarżyciele posiadają bogaty materiał dowodowy w tym nagrania z kamer security dokonywanych zabójstw, czy dowody z napadu na sklep handlujący bronią w 2016 roku. Podczas otwarcia rozprawy pokazane zostały niektóre zdjęcia ze scen zbrodni, fragmenty materiałów dowodowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!