Parada 3 Maja w Chicago

0
Fot. Polskie Radio 1030 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Chicago odbywa się dziś jedno z największych wydarzeń polonijnych – parada z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W paradzie wezmą udział tysiące Amerykanów polskiego pochodzenia oraz goście z Polski, w tym wicepremier Mariusz Błaszczak i przedstawiciele narodowego przewoźnika lotniczego – Polskich linii Lotniczych LOT. Parada rusza o 11:30.

Parada Polonii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja organizowana jest w Chicago od 128 lat. Pierwsza odbyła się w 1891 roku, gdy Polski nie było na mapie Europy. Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Chicago są największym wydarzeniem z tej okazji poza granicami Polski. W patradzie tradycyjnie weźmie udział reprezentacja narodowego przewożnika firmy LOT, która to firma lata do Chicago od ponad 50 lat.  

„Blisko póltora miliona Polaków mieszka w Chicago. To drugie najczęściej odwiedzane przez Polaków miasto w USA, zaraz po nowym Jorku” – powiedziała Polskiemu Radiu Katarzyna Piskorz, członek zarządu linii lotniczych LOT ds. korporacyjnych. 

Specjalnym gościem parady będzie wicepremier, minister obrony Mariuaz Blaszczak, który przebywa z pięciodniową wizytą w Ameryce Północnej. Wczoraj szef resortu obrony spotkał się z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem, z którym ustalił, że Stany Zjednoczone użyczą Polsce 8 helikopterów bojowych Apache, do czasu zakupienia przez nasz kraj 96 takich maszyn. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!