Chicago: dobiegła końca pierwsza część afery korupcyjnej związanej z firmą ComEd

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dobiegła końca pierwsza część afery korupcyjnej związanej z firmą energetyczną ComEd. W czwartek ława przysięgłych sądu federalnego w Chicago, uznała wszystkich czterech oskarżonych w sprawie o przekupstwa, za winnych zarzucanych im czynów. 

Afera korupcyjna dotyczy m.in. przyznawania kontraktów i stanowisk pracy przez firmę energetyczną ComEd najbliższym współpracowników byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów Illinois Michaela Madigana w zamian za uzyskanie korzystnych dla kompanii decyzji legislacyjnych.

Oskarżonymi w sprawie byli: lobbysta ComEd i były bliski współpracownik Michaela Madigana – 75-letni Michael McClain, była dyrektor generalna ComEd 64-letnia Anne Pramaggiore, były dyrektor wykonawczy ComEd 74-letni John Hooker i były konsultant ComEd oraz prezydent City Club of Chicago 69-letni Jay Doherty. Za spisek przekupstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za fałszowanie dokumentacji biznesowej do 20 lat. Ława przysięgłych uznała również McClaina i Pramaggiore za winnych trzech dodatkowych zarzutów przekupstwa. Za każdy z nich grozi do 10 lat więzienia.

W sprawie tej oskarżony został także były przewodniczący Izby Reprezentantów Illinois 81-letni Michael Madigan. Jego  proces zaplanowano na przyszły rok. Madiganowi postawiono zarzuty  m.in. ściągania haraczy i przekupstwo. Były przewodniczący Izby Reprezentantów Illinois nie przyznaje się do winy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!