Chicago: nowe miejsca w radzie Cook County i Izbie Reprezentantów w związku z wygraną B.Johnsona i L.Robinsona

0
Fot. WBEZ

Wygrana Brandona Johnsona w wyborach na burmistrza Chicago otwiera miejsce w Radzie powiatu Cook, które zdobył powtórnie w reelekcji w listopadzie.

Rada powiatu Cook reprezentuje rejon West Side i społeczności z zachodnich części przedmieść. Johnson pełnił funkcję nieco ponad jedną kadencję zarabiając $93,500.

Z kolei wygrana Demokratycznego członka Izby Reprezentantów Illinois Lamonta Robinsona w wyścigu o fotel radnego 4. Okręgu stworzyła miejsce w Izbie dla przedstawiciela części rejonu od River North rozciągającego się na południe do West Woodlawn i Pocket Town. Robinson również wcześniej wygrał reelekcję w listopadzie. 

Obaj muszą złożyć listy rezygnacyjne przed upływem 15 maja. 19 maja odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia przed Zgromadzeniem Generalnym. Ich następcy będą służyć do czasu następnych wyborów w 2024. Po otrzymaniu rezygnacji komitet złożony z liderów Partii Demokratycznej będzie miał 30 dni na podjęcie decyzji o znalezieniu odpowiednich kandydatów z odpowiednich dystryktów na ich miejsca. 

Johnson planuje złożyć rezygnację na początku maja podczas ostatniego pojawienia się w radzie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!