Chicago – wybory na burmistrza: za nami kolejna debata telewizyjna

0
Fot. CBS News

We wtorek o godzinie 7 wieczorem rozpoczęła się telewizyjna debata w studio WGN pomiędzy dwoma kandydatami na fotel burmistrza Chicago Paulem Vallasem i Brandonem Johnsonem. Podczas wtorkowej debaty na pytanie o przeznaczenie części pieniędzy z budżetu Chicagowskiej Policji na inne cele, Johnson odpowiedział, że nie zamierza zmniejszyć budżetu natomiast zamierza wypromować i wytrenować 200 nowych detektywów.

Na pytanie skierowane do Vallasa o planowane rozporządzenia dotyczące naruszania porządku publicznego, Vallas odpowiedział, że rozporządzenia będą dotyczyć aresztów za niszczenie mienia publicznego i prywatnego, kradzieże, włamania, zastraszanie itp. Vallas podkreślił, że pomimo wzrostu przemocy od 2019 roku liczba aresztów spadła o 76%. Vallas  zaznaczył, że wsparcie otrzymane od Bractwa Policji otrzymał dzięki zdecydowanie przeważającej większości głosów członków bractwa. Na temat budżetu i podatków Vallas powiedział, że podnoszenie podatków od dochodu, transportu, podatków hotelowych jest „absolutnie niewłaściwe” i należy uporać się w z wydatkami miasta. 

Johnson mówił o naprawieniu strukturalnego deficytu i przeznaczeniu $1 miliarda dolarów na nowe inwestycje, bez podnoszenia podatków od nieruchomości.

Na temat przyciągnięcia biznesów do Chicago, Johnson stwierdził, że najbezpieczniejsze miasta w Ameryce mają jedną rzecz wspólną – inwestują w ludzi. Powiedział o planach inwestycji w szkoły  i tworzeniu możliwości dla ludzi z „talentem przedsiębiorczym”. 

Na pytanie, czy chcą poparcia Republikanów Johnson powiedział, że nie chce poparcia tych, którzy przeciwstawiają się aborcji oraz tych, którzy twierdzą że najazd na Kapitol 6 stycznia był właściwy. Stwierdził że Chicago nie chce poparcia tych, którzy finansowo wspierali Donalda Trumpa. 

Vallas został zapytany o polubienia z jego oficjalnego konta społecznościowego dla profilu, który nazwał Chicago „piekielną dziurą”. Vallas odpowiedział, że konto nie jest zarządzane przez niego osobiście.  

O edukacji Johnson mówił o nowej formule finansowania jednak nie podał konkretów.  

Vallas mówił o potrzebie otwarcia kampusów w czasie weekendów, wakacji oraz tworzenia programów stażowych dla młodzieży ze szkół średnich we współpracy z agencjami miasta, kontraktorami i związkami zawodowymi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!