David Brown nie jest już szefem policji Chicago

0
230
Fot. ABC7 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szef Policji Chicago David Brown opuścił dziś oficjalnie swoje biuro, odmówił jakichkolwiek wywiadów. Zaakceptował stanowisko szefa operacji w Loncar Lyon Jenkins, firmie prawniczej z siedmioma biurami w Teksasie. Dopóki miasto nie wyłoni nowego szefa policji jego miejsce zajmować będzie były zastępca Eric Carter, który pełnił swoją funkcję od 2020 roku.

David Brown został zaproszony na stanowisko przez burmistrz Lori Lightfoot z Dallas w 2020 roku, gdzie również pełnił służbę szefa policji. Zaczął pracę w Chicago we wczesnych tygodniach pandemii i był to definiujący czas  sprawowania przez niego stanowiska szefa policji w Chicago

Pytany przez dziennikarzy w maju 2020 roku w Dallas o to, co uważa za sukces w nowej roli, Brown odpowiedział: “historyczne poziomy brutalnej przestępczości i wzrost zaufania społecznego nie widziany w Chicago”.

Oba cele nie zostały zrealizowane. Już w lecie 2020 roku siły policji pod jego kierownictwem straciły panowanie nad centrum miasta w starciach z tłumem rabującym sklepy i protestującym po śmierci  George’a Floyda z rąk policjanta w Minneapolis.

W czasie jego okresu sprawowania władzy w policji w Chicago liczba morderstw wzrosła o 22%, strzelaniny o 32%. W zeszłym roku doszło do 695 morderstw, kontrast do liczby 300 morderstw jaką Brown wyznaczył za cel tuż po zatrudnieniu.  

Wietrzne Miasto doświadczyło w tym czasie exodusu funkcjonariuszy. Departament zmniejszył się o 1408 policjantów, z poziomu 13,119 ogólnie zatrudnionych 3 lata temu. David Brown ogłosił decyzję o opuszczeniu stanowiska w dniu jasnej przegranej Lori Lightoof w wyścigu o fotel burmistrza.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!