Chicago: burmistrz L.Lightfoot podpisała nakaz audytu dot. równości płac na stanowiskach miejskich

0
Lori Lightfoot
Fot. NBC News Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Lori Lightfoot podpisała nakaz audytu dotyczącego sprawdzenia równości płac na stanowiskach miejskich. Burmistrz Chicago podpisała nakaz wykonawczy publicznego audytu płac pracowników miejskich, dwa razy w roku. Oświadczyła, że ruch ten ma wykorzenić przyczyny nierówności w płacach kobiet. Uzasadniając podjętą decyzję, Lightfoot oświadczyła, że jej administracja i przyszłe kolejne będą mogły być dzięki temu pociągane do odpowiedzialności za wyznaczone przez jej własną administrację standardy. 

Audyt płac pracowników miasta ma zidentyfikować ewentualne nierówności w kompensacji na podstawie płci i rasy. Raport z audytu będzie uwzględniał zajmowane stanowiska, mechanizmy negocjacyjne, płeć, rasę i pochodzenie etniczne. Raport będzie dostępny publicznie na stronie internetowej Departamentu Zasobów Ludzkich.  Lightfoot zamierza również oszacować ryzyko kobiet nie wywodzących się z rasy białej, związane z obsadzaniem ich na pozbawionych perspektyw stanowiskach, o niskiej płacy. 

Pracownicy miasta przejdą trening mający wyposażyć ich w umiejętności adresowania zjawisk przemocy i molestowania w miejscu pracy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!