Chicago – badanie: młodzi mężczyźni mieszkający w niebezpiecznych dzielnicach narażeni bardziej niż amerykańscy żołnierze

0
policja
Fot. mprnews.org

Nowe badania dotyczące przestępstw z użyciem broni wskazują, że młodzi mężczyźni mieszkający w najbardziej niebezpiecznych dzielnicach Chicago są bardziej narażeni na udział w walkach z narażeniem życia, niż amerykańscy żołnierze na wojnie.  

Brandon Del Pozo adiunkt na Brown University powiedział, że najwyższy wskaźnik przemocy odnotowano w ostatnich latach w dzielnicy Garfield Park. Dodał, że w niedawnym badaniu Journal of the American Medical Association, naukowcy chcieli ustalić, czy niektóre rejony Chicago można porównać pod względem ilości przestępstw z użyciem broni do stref wojennych. 

„Odkryliśmy, że mężczyźni w wieku poborowym (18-29 lat), mieszkający w kilku dzielnicach Wietrznego Miasta, są bardziej narażeni na udział w walkach z narażeniem życia, niż żołnierze biorący udział w działaniach zbrojnych w Iraku lub w Afganistanie. Badanie porównuje także przemoc w niektórych dzielnicach Chicago do klęski żywiołowej, która w przeważającej mierze dotyka Afroamerykanów. 

Brandon Del Pozo ma nadzieję, że ostatnie badania zachęcą liderów na wszystkich poziomach władzy do podjęcia działań, zapewniających wielopoziomowy poziom opieki społecznościom, które najbardziej jej potrzebują. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!