PepsiCo wspiera młode osoby z South i West Side

0
251
Fot. Youtube: Stronger Together
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W październiku 2021 roku PepsiCo uruchomiło program PREP (“Pathways to Readiness and Empowerment Program”). 
Do roku 2026 program przewiduje inwestycje $5 milionów dolarów w młodych ludzi z Chicago South i West Side.  Partnerami programu są m.in. College Chicago i lokalne organizacje społecznościowe. 

Od uruchomienia PREP przyznano młodzieży stypendia o wartości $400,000. Niektórzy uczestnicy programu uzyskali pełne zatrudnienie w PepsiCo.

W oświadczeniu firmy napisano, że $1.2 miliona z obiecanych $5 milionów, zostało jak do tej pory zainwestowanych w pracowników i programy kariery. Skorzystało z nich 3000 osób.

Korporacja ogłosiła, że następna runda grantów wyniesie $300,000 dolarów. Będą przyznane następującym organizacjom społecznościowym:

Imagine Englewood If, Girls in the Game, UCAN, Chicago Cares, Southwest Organizing Project, Chicago Jesuit Academy i Ladies of Virtue.
Menedżer komunikacji PepsiCo w Chicago Brittany Wilson powiedziała w oświadczeniu, że w młodych ludziach z South i West jest energia pomysłowość i odporność, która zainspirowała PepsiCo do udostępnienia specjalnych programów zawodowych młodzieży afroamerykańskiej i latynoskiej.     

Armando Saleh, dyrektor spraw politycznych PepsiCo powiedział, że w ostatnich latach wielkie korporacje opuściły Chicago- niektóre z powodu narastającej przemocy na South i West Side.

Zaznaczył, że PepsiCo będzie kontynuowało posiadanie siły roboczej na terenie Chicago, produkcję napojów, obiekt zaopatrzeniowy na South Side oraz regionalną siedzibę i inne działy biznesowe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!