Chicago: mężczyzna został zastrzelony w wymianie ognia z policjantami w Irving Park

0
policja, strzelanina
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Mężczyzna został zastrzelony w wymianie ognia z policjantami w Irving Park, Chicago.

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 3:08 nad ranem, jak poinformował Komisarz David Brown, podczas porannej konferencji prasowej.

Dokładnie o 3:08 rano funkcjonariusze z Albany Park odpowiedzieli na wezwanie opisujące mężczyznę celującego z pistoletu do klientów baru przy 3700 bloku  North Kedzie Avenue. Zgłoszenia dokonał pracownik ochrony baru.

Policjanci po przybyciu na miejsce zostali zmuszeni do pościgu za mężczyzną odpowiadającym opisowi. Mężczyzna za pomocą ucieczki skierował się do pobliskiej alei, w której nawiązała się wymiana strzałów z policjantami. W wyniku odniesionych ran postrzałowych ścigany zmarł na miejscu.

Nie został podany do publicznej wiadomości wiek ani tożsamość mężczyzny. Wiadomo natomiast, że posiadana przez niego broń miała poszerzony magazynek. Nie wiadomo, czy broń była w legalnym posiadaniu.

Funkcjonariusze nie zostali ranni. Zostali poddani krótkiej obserwacji w szpitalu. Przez kolejne 30 dni będą wykonywać rutynowe administracyjne zadania.  

Jeden z policjantów jest na służbie od 12 lat, drugi odbywa okres próbny.

Z nagrań na mundurowych kamerach widać, że obaj funkcjonariusze wystrzelili z broni. Komisarz Brown powiedział podczas porannej konferencji, że nadal toczy się śledztwo i będą dodatkowo analizowane inne dostępne materiały z kamer ochrony.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!