Englewood: Centrum Przeciwdziałania Przemocy w budynku byłej szkoły podstawowej

0
Fot. Fox 32 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szkoła podstawowa May Elementary School została zamknięta w 2016 roku. Od czasu zamknięcia budynek zmienił nazwę na Centrum Englewood i zaczął służyć jako ośrodek rozwoju dziecięcego, centrum medyczne. 

W środę uruchomiono tam Centrum Przeciwdziałania Przemocy imienia Gandhiego i Kinga. Nowe usługi będą ulokowane w budynku razem z pozostałymi. Centrum otrzymało $50,000 od Discount Tire i Medstar Laboratory. 

15. różnych agencji pracowało przez dwa lata nad stworzeniem usług antyprzemocowych. Vijay Prabhakar prezes zarządu jednej z agencji zapowiada, że centrum dostarczy pomocy w mediacjach, będzie przeprowadzać interwencje kryzysowe, prowadzić zajęcia medytacji, yogi i oszacowanie zdrowia.

Honorowym gościem podczas ceremonii przecięcia wstęgi była prezydent zarządu powiatu Cook – Toni Preckwinkle. Prewinckle została zaproszona z uwagi na wsparcie jakiego udziela programom redukcji przemocy z użyciem broni palnej i na jej sposób radzenia z pandemią COVID-19. 

Połowa $8 miliardowego budżetu powiatu County idzie na poczet opieki zdrowotnej. W szpitalach powiatu podczas operacji ran postrzałowych, szkolą się wojskowi chirurdzy, aby w przyszłości ratować żołnierzy rannych w wyniku działań zbrojnych.

Powiat Cook nie przekazał funduszy na uruchomienie centrum w budynku byłej szkoły w Engelwood, natomiast obecność Toni Preckwinkle miała zaznaczyć, że powiat popiera tego typu inicjatywy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!