Chicago: rodzina postrzelonego przez policję chłopca otrzyma 12 mln dolarów

0
393
DOLARY
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rodzina postrzelonego w 2019 roku przez Policję chłopca z przedmieść Chicago, otrzyma $12 milionów dolarów na mocy osiągniętego porozumienia prawnego.

Suma zostanie wypłacona przez firmę ubezpieczeniową wsi Richton Park. 

Porozumienie przewiduje wystosowanie przeprosin dla chłopca i rodziny przez oficera Caleba Blooda i Policję z Richton Park. Wieś Richton Park oddzielnie dokonała przeprosin, które można przeczytać w oświadczeniu na stronie internetowej .

Chłopiec został postrzelony w kolano, w domu rodzinnym w Markham, podczas wykonywania przez Policję czynności poszukiwania partnera matki chłopca, pod zarzutem posiadania narkotyków. Do zdarzenia doszło 26 maja 2019 roku, o godzinie 5 tej nad ranem.  

Według śledztwa chłopiec siedział na łóżku i w pełni współpracował z oficerami. Dwunastolatek został postrzelony w kolano z karabinu szturmowego.

Policja stwierdziła później, że broń posiadała defekt i wypaliła samoistnie.

Chłopiec o imieniu Amir ma teraz 16 lat, w ciągu życia będzie musiał przechodzić wielokrotne operacje wymiany kolana. 

Matka chłopca Crystal Worship pozywała Richton Park, oficera Blooda oraz innych oficerów powiatu Cook kilkukrotnie, poszukując kompensacji i karnych odszkodowań.

Wcześniej wieś Richton Park wypłaciła $320,000 dolarów matce Amira i dwóm braciom, którzy byli w wieku 13 i 18 lat, kiedy Amir został postrzelony.

Prawnik rodziny Al Hofeld Jr stwierdził, że poprzednie dochodzenia były nieadekwatne i wezwał stanowego prokuratora powiatu County, aby otworzyć śledztwo. Według prawnika oficer Caleb powinien zostać zwolniony.  

W oświadczeniu na stronie Richton Park znajdują się przeprosiny skierowane dla Amira i jego rodziny. Oświadczenie nazywa strzelaninę tragiczną pomyłką, która mogła zakończyć się śmiercią chłopca. Wieś Richton Park rozumie traumatyczne, fizyczne i psychiczne szkody wyrządzone chłopcu i jego rodzinie. Wyraża nadzieję i modli się o pełny powrót chłopca do zdrowia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!