Des Plaines: pod naciskiem grup LGBTQ+ odwołano spotkanie grupy “Awake Illinois”, która sprzeciwia się nauczaniu tożsamości płciowej w szkołach

0
176
Fot. illinoiseagle.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Organizowane przez grupę Awake Illinois spotkanie w Des Plaines Theatre na północno-zachodnich przedmieściach zostało odwołane. Powodem były ataki i groźby skierowane wobec właściciela obiektu przez grupy LGBTQ+.

8 lutego miał się odbyć panel dyskusyjny grupy Awake Illinois, która sprzeciwia się nauczaniu tożsamości płciowej w szkołach i która określa pokazy drag queen jako „zboczone”.

Na posiedzeniu Rady Miasta Des Plaines część radnych nazwała Awake Illinois „grupą nienawiści”, inni z nią sympatyzowali, a reszta wzywała do tolerancji dla przeciwnych punktów widzenia. 

Miasto jest właścicielem teatru, ale operatorem jest Ron Onesti, prezes i dyrektor generalny Onesti Entertainment. W wywiadzie dla Chicago Tribune Onesti powiedział, że nie zna ludzi z Awake Illinois, ale popiera wolność słowa i wynająłby to miejsce również grupom pro-LGBTQ.

„Nie opowiadam się po żadnej ze stron” – powiedział Onesti w pisemnym oświadczeniu. „To, co mnie smuci, to skala nienawiści, która pojawiła się wokół tego wydarzenia”. Powiedział, że otrzymał m.in. listy z nabojami w środku i liczne telefony z pogróżkami.

Burmistrz Des Plaines Andrew Koczkowski powiedział, że nie zaplanowałby wydarzenia grupy Awake Illinois, ale miasto nie może naruszać prawa do wolności słowa, zawartego w Pierwszej Poprawce do Konstytucji. 

Awake Illinois znalazł się w centrum kontrowersji w ubiegłym roku, kiedy kandydat na burmistrza Chicago, Paul Vallas, wypowiedział się przeciwko „nienawistnej retoryce” jednego z członków tej organizacji, który nazwał gubernatora J.B. Pritzkera „uwodzicielem” za przyjęcie przez niego nowych standardów edukacji seksualnej dla stanu Illinois. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!