Chicago: burmistrz na oficjalnym otwarciu ośrodka treningowego dla policji i straży pożarnej w West Garfield Park

0
238
Fot. WTT News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burmistrz, szef Policji, komisarz Straży Pożarnej wzięli udział w uroczystości przecięcia wstęgi w kontrowersyjnym $170 milionowym obiekcie treningowym.

Burmistrz Lori Lightfoot, przedstawiciele Departamentu Policji oraz Departamentu Straży Pożarnej w środę oficjalnie otworzyli ośrodek treningowy w West Garfield Park. Projekt był krytykowany od momentu zgłoszenia.

“Chicago Joint Public Safety Training Campus” mieści się przy 4433 W. Chicago Ave. Zajmuje powierzchnię 30.4 akrów, na terenie poprzednio należącym do kolei.

Obiekt będzie używany przez CPD, CFD i Biuro Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji. Nowoczesny kampus posiada przestrzeń socjalną, laboratoria komputerowe, sale wykładowe, przestrzeń do treningu scenariuszy kryzysowych, strzelnicę.  Kampus może się pochwalić 6. poziomową wieżą, do symulacji różnych sytuacji, w różnych “środowiskach”. Piętra wieży można przystosować tak, aby przypominały mieszkania, hotele pokojowe, przestrzeń biurową, posiadać będzie szacht windowy. Kampus posiada również  przestrzeń treningową symulującą bar, sklep. Posiada urządzenia umożliwiające wytworzenie warunków dzień/noc, pogodowych oraz pozwala generować realistyczne efekty specjalne – wyposażona została m.in. w maszyny dymowe oraz głośniki.   

Szef Policji David Brown poinformował, że w zeszłym roku departament wytrenował prawie 1000 rekrutów i dodał, że wszyscy nowi członkowie Policji i kandydaci będą od teraz zdobywać doświadczenia szkoleniowe w obiekcie.

Kampus Policji i Straży Pożarnej będzie również dzielić lokalizacje z Klubem Chłopców i Dziewcząt. Dzieci biorące udział w zajęciach klubu będą miały szansę obserwować działalność placówki i czerpać zachętę do nabywania kompetencji w tym zakresie. 

Projekt został zaakceptowany w czasie sprawowania urzędu przez byłego burmistrza Chicago Rahm Emanuela. Wielu aktywistów i znanych figur publicznych, jak Chance the Rapper protestowało przeciw projektowi. Protestujący chcieli przeznaczenia miejskich funduszy na szkoły, programy terapii i wsparcia psychologicznego oraz placówki treningu zawodowego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!