Chicago: burmistrz Lori Lightfoot broni swojej listy osiągnięć i atakuje konkurentów

0
Lori Lightfoot
Fot. NBC News Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Przyniosłeś chaos”: Burmistrz Lightfoot broni swojej listy osiągnięć przed zarzutami konkurentów o fotel burmistrza.   

W poniedziałek Lori Lightfoot przeprowadziła serię ataków na swoich konkurentów o fotel burmistrza Chicago. Oskarżyła komisarza powiatu Cook, Brandona Johnsona i jego zwolenników – członków unii nauczycieli o wniesienie chaosu do szkół. 

Określiła Jesusa “Chuy” Garcię mianem fałszywego reformatora, którego powiązania z poprzednim spikerem izby reprezentantów Illinois Michaelem Madiganem świadczą, że nie będzie sprawował władzy samodzielnie.  

Kontestanci odpowiedzieli, że burmistrz pozwoliła na wybuch przestępczości w mieście, łamiąc swoje obietnice kampanijne.
Debata miała miejsce w poniedziałek. Na 5. tygodni przed wyborami 28 lutego. 

Lightfoot próbuje zabezpieczyć swoją kolejną kadencję na fotelu burmistrza, stawiając czoła 8 kontrkandydatom. 

Garcia zlekceważył zarzut o związki z Madiganem, wskazując na brak jakichkolwiek zarzutów formalnych dotyczących sugerowanego handlu posadami. Mówił również, że we wczesnych dniach swojej kariery politycznej, w latach 80, jak i później, każdy musiał współpracować przy legislacjach, ze spikerem senatu, Madiganem.

Lightfoot obwiniała unię nauczycieli o niepewność jakiej doświadczają rodzice dzieci uczęszczających do szkół. Johnson odpowiedział, że działania unii nauczycieli wprowadzają demokrację.

Lori odparła, że wprowadzają chaos.  

Ta uwaga była poprzedzona krytyką Lori, przez Johnsona i Garcie, za sposób prowadzenia Departamentu Policji i walki z przestępczością. 
Lightfoot podsumowała, że mogłaby napisać pracę naukową na temat zarządzania kryzysem po zakończeniu swojej kadencji. Powiedziała, że jeśli wygra reelekcję nie może obiecać “nowej Lori Lightfoot”. “Ma 60 lat i nie zamierza się zmieniać”, powiedziała.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!