Chicago: biuro L.Lightfoot próbowało rekrutować ochotników do pomocy w kampanii rozsyłając wiadomości do nauczycieli CPS

0
141
Fot. WTTW News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biuro kampanii burmistrz Lori Lightfoot, wysłało we wtorek emaile do nauczycieli chicagowskich szkół publicznych, próbując rekrutować ochotników do pomocy w kampanii. 

Emaile zostały wysłane we wtorek z adresu Megan Crane, zastępczyni managera kampanii politycznej Lightfoot. Crane w emailu prosiła nauczycieli o zwrócenie się do studentów i ogłoszenie, że kampania “Lightfoot dla Chicago” poszukuje ochotników zainteresowanych polityką oraz chętnych zdobywać doświadczenie na tym polu. Crane napisała również, że dedykacja Demokratycznym ideałom jest niezbędna. Dodała, że studenci mogą uzyskać punkty edukacyjne za aktywność w programie kampanii. Studenci mieliby poświęcić około 12 godzin tygodniowo m.in. kontaktując się z wyborcami oraz udzielając w politycznych eventach.    

Chicagowska Rada Etyki stwierdziła, że będzie dyskutować nad emailami na następnym spotkaniu rady, wyznaczonym na 23 stycznia. 
Chicagowska Unia Nauczycieli nazwała emaile “nieetycznymi i nieprawidłowymi na wielu poziomach.” Unia nauczycieli obawia się, że osoby, które nie będą chciały się udzielać ochotniczo w kampanii burmistrz lub będą otwarcie odmawiać zachęcania studentów mogą spotkać się z formami odwetu. 

Kontrkandydat Paul Vallas nazwał postępowanie nieetycznym ze względu na nakładanie presji na nauczycieli i studentów do włączenia się w polityczną kampanię. Dodał, że burmistrz Lori Lightfoot złamała własne polisy przez kontakt z urzędnikami miejskimi z wykorzystaniem oficjalnych emaili w celach politycznych. Jest zdania, że to wymaga niezależnego śledztwa, prowadzonego łącznie przez Inspektora Generalnego Chicago oraz inspektorów Chicagowskich Szkół Publicznych.  

 Kandydatka na urząd burmistrza Kam Buckner stwierdziła, że powinna się tym również zająć chicagowska Rada Wyborów, aby określić, czy maile nie złamały prawa. 

Biuro kampanii Lori Lightfoot wydało oficjalne oświadczenie, w którym napisane jest m.in., że wszyscy pracownicy kampanii zostali poinformowani i przypomniano im, że tego typu forma kontaktu z pracownikami publicznych instytucji i organizacji nie jest dozwolona.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!