Tajemnica zaginionej kobiety rozwiązana 11 lat po zaginięciu. Od 2014 roku na Rzymsko-katolickim cmentarzu na Mount Olivet, na południu Chicago, utworzono miejsce pochówku dla niezidentyfikowanych osób. Znajduje się tam aktualnie 84. bezimiennych nagrobków.
Cmentarz może być miejscem pochówku wielu osób zgłoszonych i nadal poszukiwanych przez swoje rodziny, pragnące dowiedzieć się, co stało się z ich bliskimi.
Na miejscu pracuje zespół szeryfa Cook County do rozwiązywania spraw zaginięć. Podjęto się ponownego śledztwa w sprawie zniknięcia 61-letniej Linzene Franklin, do którego doszło wiosną w 2011 roku.
Do pierwszych kroków procedury należało zdobycie raportów, dokumentów i dowodów mających coś wspólnego z osobą i okolicznościami jej zaginięcia. Wyniknęło z nich, że kobieta cierpiała z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego, które doprowadziły ją do bezdomności.
Następnie zostały sprawdzone bazy danych mogące zawierać informacje, że kobieta żyje, certyfikaty śmierci, konta społecznościowe mogące wnieść cokolwiek więcej na temat jej zaginięcia. W przypadku Linzene Franklin, rezultat dały dopiero badania odcisków palców względem bazy danych odcisków zebranych od kobiet pochowanych na Mount Olivet. Odciski Linzene pasowały do jednej z nich.
Kobieta umarła na przystanku autobusowym na North Side Chicago, z powodu ataku serca, dwa lata po zgłoszeniu zaginięcia przez córkę. Została pochowana jako osoba niezidentyfikowana.
Obecnie procedura polega na tym, że egzaminator medyczny Cook County pozyskuje DNA, akta dentystyczne i odciski palców każdej nieznanej osoby pochowanej na tym cmentarzu.
Rodzina Franklin nie jest jedyną, która poszukuje odpowiedzi. Jak do tej pory zespół rozwiązał 18 z 240 spraw, pracując nad kilkoma zaginięciami jednocześnie. Nowoczesne policyjne procedury wdrożone na cmentarzu przynoszą kolejne odpowiedzi i oferują domknięcie rodzinom zaginionych.