Chicago: rozpoczęto przyjmowanie wniosków o pomoc finansową w wysokości 500 dolarów na rodzinę

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chicago rozpoczęło przyjmowanie wniosków o pomoc finansową w ramach programu Chicago Resiliency Fund 2.0. „Fundusz ma na celu wsparcie mieszkańców, którzy mieli trudności z dostępem i kwalifikacją do federalnych płatności zapomogowych w 2020 roku, w tym funduszy pomocy COVID-19” – czytamy na stronie internetowej miasta. Obecna runda płatności jest skierowana do mieszkańców z dorosłymi osobami na utrzymaniu lub opiekunami osób dorosłych.

Kwalifikujące się osoby otrzymują jednorazową zapomogę w wysokości po 500 dolarów na rodzinę. Dwie organizacje: Association House Chicago i Chinese Mutual Aid Foundation będą odpowiedzialne za przyjmowanie i rozpatrywanie podań. Spośród wszystkich zatwierdzonych wniosków, drogą loterii wylosowanych zostanie 4 tysiące rodzin, które otrzymają zapomogi. Podania o pomoc finansową można składać do 9 grudnia. Warunki, które trzeba spełnić, aby kwalifikować się o zapomogę to:

– zameldowanie na terenie miasta 

– ukończone 18 lat

–  wnioskodawca musi wykazać na swoim rozliczeniu podatkowym z 2019 roku, że pod jego opieką znajduje się osoba w wieku powyżej 17 lat

– dochód rodziny jest poniżej 300 procent federalnego poziomu ubóstwa

Uprawnieni mieszkańcy miasta będą musieli złożyć wniosek online. Dozwolony jest tylko jeden wniosek na gospodarstwo domowe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!