Przystań na Navy Pier w sądzie

0
navypier.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kolejny sezon żeglarski w Chicago za nami, a na Navy Pier wciąż nie ma przystani, mimo że rada miasta zaaprobowała jej budowę już 6 lat temu. Wygląda na to, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Jeszcze w 2016 roku radia miasta zaaprobowała budowę tzw. ‘ tranzytowej mariny’ na Navy Pier, znajdującym się na brzegu jeziora Michigan w dzielnicy Streeterville w centrum Chicago. “Taka przystań od dawna jest wpisywana długoplanowe plany rozwoju Navy Pier” – mowi Felicia Bolton, rzecznik Navy Pier. ” Wiemy, że to przyciągnie ludzi, chcących skorzystać z przystani i atrakcji Navy Pier, wszystko, co musimy zrobić, to zrealizować ten projekt” – powiedział Kyle Stenzel ze Spring Brook Marine Group.

Deweloper Randy Podolsky zdobył wszystkie pozwolenia i zgody, oprócz jednej – pozwolenia na budowę od obecnej administracji miasta i burmistrz Lori Lightfoot. Powiedziano mu, że przyczyną odmowy jest bliskość zakładu uzdatniania wody Jardine Water Purification Plant. Takie stanowisko wydaje się być co najmniej dziwne – bo w chwili obecnej entuzjasci sportów wodnych mają dostęp do miejsca na którym ma się znaleźć nowa przystań. W dodatku miejsce pod drugiej stronie stacji uzdatniania wody to sławny chicagowski Playpen – czyli miejsce w którym cumuja żeglarze i motorodniacy, aby podziwiać widoki miasta, ale również tworzą skupiska łódek, gdzie odbywają się imprezy.

Projekt ma poparcie radnego 42 okręgu. Ald. Brendan Reilly uważa, że proponowana przystań zwiększy bezpieczeństwo wokół Navy Pier, stając sie naturalną widoczną z daleka barierą.


Podolsky pozwał miasto Chicago, twierdząc, że administracja Lightfoot “przekroczyła swoje uprawnienia”, odmawiając wydania pozwolenia.
Zapytana o wstrzymany projekt na niedawnej konferencji prasowej Lori Lightfoot odmówiła odpowiedzi na pytania powołując się na trwający proces sądowy.
 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!