Chicago: już 1452 migrantów

0
180
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od czasu rozpoczęcia przez gubernatora Teksasu Grega Abbotta akcji Operation Lone Star – do Chicago przybyło 1,452 migrantów, pochodzących głównie z Kuby, Nikaragui i Wenezueli.

Joe Dutra, dyrektor ds. publicznych w miejskim Departamencie Usług Rodzinnych, powiedział, że po przybyciu do Wietrznego Miasta osoby otrzymują natychmiastowe schronienie i wsparcie ekonomiczne oraz niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania organizacji miejskich, powiatowych, stanowych i społecznych.

Gubernator Teksasu Greg Abbott wysyła migrantów do miast sanktuarium, takich jak Nowy Jork, Waszyngton i Chicago, przeciwstawiając się w ten sposób polityce imigracyjnej Białego Domu.

Pierwszy autobus z migrantami przybył do Chicago 31 sierpnia. Od tego czasu autobusy z około 100 osobami każdy, przyjeżdżały co kilka dni na Union Station lub jechały prosto na przedmieścia, takie jak Burr Ridge i Elk Grove Village. 

Na początku września gubernator J.B. Pritzker wysłał 75 członków Gwardii Narodowej do pomocy w logistyce przyjmowania migrantów.

(fot/blockclubchicago.org)

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!