Chicago będzie celem 5-letnich badań naukowych na temat zmian klimatycznych

0
178
Fot. thesmartcityjournal.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chicago będzie miastem, które będzie celem 5 letniego badania naukowego na temat wpływu zmian klimatycznych. 
Departament Energii w Stanach Zjednoczonych otrzymał 25 milionów dla naukowców z Narodowego Laboratorium Argonne, którzy mają zająć się nauką na temat klimatu w miastach. Pieniądze będą użyte w celu stworzenia Miejskiego Laboratorium Polowego, które ma objąć nazwę jako Wspólnotowy Ośrodek Badań nad Klimatem i Nauką Miejską. 

“Nie będziemy niczego konstruować na powierzchni ziemi. To jest wirtualne laboratorium” – powiedziała Cristina Negri, dyrektor Argonne Environmental Science Division.

Według raportu EPA z 2021, najpoważniejsze szkody wynikające ze zmian klimatycznych dotykają w nieproporcjonalnym stopniu społeczności o słabo rozwiniętej infrastrukturze, które nie są w stanie odpowiednio przygotować się na  fale upałów, niską jakość powietrza lub powodzie. Z tego wynika,że społeczności odmiennego koloru skóry o niskich dochodach są najbardziej narażone na skutki zmian klimatu. 
Dlatego też organizacje takie jak ”Blacks in Green” oraz ”Puerto Rican Agenda” zobowiązały aby uczestniczyć w tym programie badawczym. 
Część tego projektu będzie właśnie poświęcona zwiększaniu badaczy z tej mniejszości. 
Na koniec badania, naukowcy mają nadzieje na rozwinięcie modelu badawczego, który będzie mógł wskazywać i zapobiegać skutkom zmian klimatycznych w poszczególnych dzielnicach, tak aby członkowie danej społeczności mogli odnajdywać rozwiązania. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!