Chicago: pracownicy cukierni oskarżyli producenta deserów o zwolnienie z pracy transseksualnej osoby ze względu na tożsamość płciową

0
208
EEOC Labor praca
Fot. law.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Na środowej konferencji prasowej pracownicy cukierni Hostess w Galewood w zachodniej dzielnicy Chicago, oskarżyli producenta deserów o zwolnienie transseksualnej pracownicy ze względu na jej tożsamość płciową oraz o odseparowanie pracowników LGBT na inną linie robotniczą w fabryce przy 2035 N Narragansett Avenue.

43 letnia Danyell Wallace, powiedziała, że składa oskarżenie do U.S. Equal Employment Opportunity Commission po tym, jak została zwolniona w czerwcu z firmy, w której pracowała od 2020 roku. 

Wallace, która jest transseksualna i pracowała jako operator maszyn dla Hostess, powiedziała, że była dyskryminowana przez przełożonych i zwolnienia z powodu jej tożsamości płciowej.

Wallace powiedziała, że była dyskryminowana zarówno z powodu koloru swojej skóry jako czarnoskóry pracownik, jak i z powodu swojej tożsamości płciowej. Twierdziła, że czarnoskórzy pracownicy zostali przeniesieni na drugą zmianę w piekarni, a pracownicy LGBT zostali przeniesieni na drugą linię smażalniczą na tej drugiej zmianie, gdzie uzasadnieniem było  zdyscyplinowanie.

Dan Giloth, organizator z grupy Black Workers Matter, która była gospodarzem konferencji prasowej, powiedział, że co najmniej czterech pracowników LGBT zostało zwolnionych w piekarni. Giloth powiedział, że grupa planuje złożyć skargi do komisji zatrudnienia w imieniu co najmniej dwóch kolejnych pracowników w ciągu najbliższego miesiąca.

W środę, były pracownik Hostess 53 letni Garland Rose, który jest biseksualny, powiedział, że został zwolniony przez Hostess w czerwcu i od tego czasu stał się bezdomny.

Giloth powiedział, że Black Workers Matter wysłał list do kierownictwa Hostess w lipcu i najpierw próbował pośredniczyć w zwolnieniu Wallace bez podejmowania kroków prawnych. Wallace złożyła wewnętrzną skargę w firmie, ale jej wypowiedzenie zostało podtrzymane.
Członkowie Black Workers Matter próbowali w środę zostać wpuszczeni do budynku fabryki przy 2035 N. Narragansett Ave., aby wręczyć kopię skargi Wallace’a do komisji zatrudnienia. Kiedy nie zostali wpuszczeni do środka, przykleili kopię skargi do drzwi cukierni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!