Chicago: w poniedziałek uczniowie wracają do nauki

0
CPS
Fot. ABC 7 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W poniedziałek, 22 sierpnia, do nauki wracają uczniowie chicagowskich szkół publicznych (CPS). To jeden z najwcześniejszych terminów rozpoczęcia nauki w historii. Nowy rok szkolny w systemie CPS zwykle rozpoczyna się dzień po Święcie Pracy.

Chicagowska Rada Edukacji ustaliła tegoroczny kalendarz w marcu po przeprowadzeniu ankiety wśród rodziców, uczniów i pracowników okręgu. Wyniki były podzielone. Większość skłaniała się do rozpoczęcia roku szkolnego 29 sierpnia. Władze okręgu wybrały jednak  wcześniejszą datę, ponieważ była ona wspierana głównie przez większość administratorów i dyrektorów szkół.

Duże wyzwania stoją przed nowym kuratorem CPS Pedro Martinezem, który zapowiedział rozpoczęcie realizacji swojego 3-letniego projektu, obejmującego m.in. walkę z analfabetyzmem, nowe zasady sprawiedliwego oceniania uczniów oraz ulepszenie programu nauczania. Pedro Martinez poinformował także o wprowadzeniu w życie mentorskiego programu dla uczniów oraz  inicjatywę, która skierowana jest do ponad 1000 młodych ludzi, którzy od ponad roku nie mieli kontaktu ze szkołą.

CPS boryka się z nadal problemami, w tym niedoborem nauczycieli (2,7 procent wakatów) i kierowców autobusów (400 wakatów). O 3 procent zmniejszyła się także liczba uczniów zapisanych do CPS. W tym roku na zajęcia uczęszczać będzie 330,411 uczniów.

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego CPS ogłosiło strategię łagodzenia obostrzeń sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa. Władze dystryktu nadal zalecają noszenie maseczek, oferują bezpłatny program testów oraz wymagają od osób z pozytywnym testem na COVID-19, 5-dniową kwarantannę. Nieszczepieni studenci i pracownicy szkół, którzy będą mieli bliski kontakt z zarażoną osobą, nie będą już musieli pozostawać w domu przez pięć dni.

W zakresie transportu, CPS oferuje miesięczne stypendia w wysokości 500 dolarów dla rodzin uczniów w celu znalezienia im alternatywnego środka lokomocji oraz bezpłatne przejazdy chicagowskimi środkami transportu publicznego (CTA). Jak dotychczas do programu zgłosiło się ponad 15,700 osób. Uczniowie, którzy nie zaakceptowali miesięcznej zapomogi w wysokości 500 dolarów, otrzymają 25 dolarów dziennie, dopóki nie zagwarantowany zostanie im dojazd do szkoły autobusem.

W ostatnich tygodniach Rada Edukacji Chicago zatwierdziła kontrakt o wartości 10,1 miliona dolarów z Departamentem Policji w Chicago na nadchodzący rok szkolny. Około 40 szkół średnich będzie miało jednego lub dwóch umundurowanych funkcjonariuszy na terenie kampusu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!