Chicago: porozumienie z firmą energetyczną Constellation na zasilanie obiektów energią słoneczną

0
Fot. bizjournals.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Miasto Chicago osiągnęło porozumienie z firmą energetyczną Constellation w sprawie zasilania niektórych największych obiektów energią słoneczną. Wartość umowy to 422 miliony dolarów. Począwszy od 2025 roku, energią słoneczną będą częściowo zasilane oba chicagowskie lotniska, biblioteka Harold Washington Library Center i oczyszczalnia wody Jardine Water Purification Plant. Energia będzie pochodzić z nowych farm fotowoltaicznych instalowanych obecnie w powiatach Sangamon i Morgan. 

Informacja o nowym kontrakcie, pojawia się kilka miesięcy po tym, jak gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę, która ma na celu przekształcenie Illinois do 2050 roku, w stan w pełni wolny od zasilania węglem. Plan przewiduje także przyspieszenie rozwoju energii wiatrowej i słonecznej w całym stanie oraz wprowadzenie na rynek większej liczby pojazdów elektrycznych.

Elektrownie węglowe mają być zamknięte do 2030 roku, a elektrownie gazowe do 2045 roku. W międzyczasie, stan planuje wydanie 700 milionów dolarów na ratowanie trzech elektrowni jądrowych należących do spółki Commonwealth Edison.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!